I. Редовно обучение
|
№
|
Дисциплина
|
Курс / Спец.
|
Преподавател
|
1. |
Математически основи на компютърната графика
|
за всички
|
доц. д-р Добринка Грибачева, гл. ас. д-р Ива Докузова
|
2. |
Приложни алгебрични модели
|
за всички
|
проф. д.м.н. Манчо Манев, гл. ас. д-р Йордан Епитропов
|
3. |
Аналитична бизнес икономика
|
за всички
|
проф. д.м.н. Манчо Манев, гл. ас. д-р Асен Христов
|
4. |
Математика и приложения в икономиката, бизнеса и космологията
|
за всички
|
проф. д.м.н. Тодор Желязков Моллов
|
5. |
Нестандартни задачи по алгебра
|
за всички
|
проф. д.м.н. Нако Начев
|
6. |
Линейни оператори във функционални пространства
|
за БМ, ПМ, МИ, ИТМОМ, M
|
проф. д.м.н. Степан Костадинов, проф. д-р Андрей Захариев, доц. д-р Атанаска Георгиева
|
7. |
Въведение в математическите методи за вземане на решение
|
за всички
|
доц. д-р Георги Костадинов
|
8. |
Въведение в теоретичната информатика |
за СТД и БИТ |
доц. д-р Христо Кискинов |
9. |
Теория на стойността в пазарната икономика
|
за всички
|
проф. д-р Боян Златанов
|
10. |
Основи на сигурността в киберпространството
|
за всички
|
доц. д-р Дойчин Бояджиев и доц. д-р Златогор Минчев (от ИИКТ и ИМИ на БАН)
|
11. |
Сделки и интернет
|
за всички
|
доц. д-р Иван Шотлеков, хон. преп. д-р Владимир Вълев
|
12. |
Използване на динамичен софтуер в обучението по математика
|
за ИТМОМ И МИИТ 3 курс
|
доц. д-р Стефка Анева, гл. ас. д-р Елена Тодорова, гл. ас. д-р Десислава Войникова
|
13. |
Проектиране и управление на локални компютърни мрежи
|
за всички
|
доц. д-р Генчо Стоицов
|
14. |
Въведение в маркетинговите изследвания
|
без БИТ 3, 4 и БМ
|
проф. д.м.н. Снежана Гочева-Илиева, доц. д-р Христина Кулина
|
15. |
Бизнес право, II част
|
за всички
|
проф. д-р Асен Рахнев, хон. ас. Илиан Иванов (директор на дирекция „Правно-нормативно обслужване” в общ. Пловдив)
|
16. |
Основи на облачнотo програмиране със Salesforce
|
за всички
|
проф. д-р Ангел Голев, д-р Георги Илиев
|
17. |
Дигитален маркетинг и SEO Оптимизация
|
за всички
|
доц. д-р Тодорка Терзиева, хон. ас. Николай Чочев
|
18. |
Обектно-ориентирано програмиране с Delphi
|
за всички
|
доц. д-р Тодорка Терзиева, гл. ас. д-р Мариана Крушкова
|
19. |
Обектно-ориентирано проектиране и програмиране (с примери на С++)
|
за И, БИТ, СТД и СИ
|
гл. ас. д-р Силвия Гафтанджиева
|
20. |
Уеб програмиране с JavaScript и jQuery
|
за всички
|
проф. д.м.н. Георги Тотков и ас. Юри Хоптериев
|
21. |
Валути и валутни сделки
|
за всички
|
доц. д-р Елена Сомова и хон. ас. Светлозар Гледачев
|
22. |
Създаване на видео реклами
|
за всички
|
доц. д-р Станка Хаджиколева и Калин Георгиев
|
23. |
Моделиране на ERP системи за управление на предприятия
|
за всички
|
проф. д.м.н. Георги Тотков и докторант Георги Палешников
|
24. |
Следене и управление на космически апарати (с Java)
|
за всички
|
проф. д.м.н. Георги Тотков, гл. ас. д-р Георги Пашев и д-р Христо Инджов
|
25. |
Бизнес приложения за Интернет с PHP и MySQL
|
за всички
|
проф. д-р Минчо Сандалски
|
26. |
Автоматизирано тестване на уеб приложения с Java
|
за всички |
доц. д-р Анна Малинова, хон. ас. Цветелин Кюмюрджиев (техн. р-л „Проекти“ в Проксиад), хон. ас. Илия Илиев (техн. р-л „Проекти“ в Проксиад)
|
IІ. Задочно обучение
|
№
|
Дисциплина
|
Курс / Спец.
|
Преподавател
|
1. |
Аналитична бизнес икономика
|
за всички
|
проф. д.м.н. Манчо Манев, гл. ас. д-р Асен Христов
|
2. |
Въведение в математическите методи за вземане на решение
|
за всички
|
доц. д-р Георги Костадинов
|
3. |
Теория на стойността в пазарната икономика
|
за всички
|
проф. д-р Боян Златанов
|
4. |
Проектиране и управление на локални компютърни мрежи
|
за всички
|
доц. д-р Генчо Стоицов
|
5. |
Въведение в маркетинговите изследвания
|
без БИТ 3, 4 и БМ
|
проф. д.м.н. Снежана Гочева-Илиева, доц. д-р Христина Кулина
|
6. |
Синтез на антени и филтри в програмната среда Математика
|
за всички
|
проф. д-р Николай Кюркчиев
|
7. |
Конволюционни невронни мрежи за компютърно зрение (Convolutional Neural Networks for Computer Vision)
|
за всички
|
проф. д-р Асен Рахнев, гл. ас. д-р Димитър Благоев
|
8. |
Обектно-ориентирано програмиране с Delphi
|
за всички
|
доц. д-р Тодорка Терзиева, гл. ас. д-р Мариана Крушкова
|
9. |
Обектно-ориентирано проектиране и програмиране (с примери на С++)
|
за И, БИТ, СТД и СИ
|
гл. ас. д-р Силвия Гафтанджиева
|
10. |
Графови бази данни с Neo4j
|
за всички
|
доц. д-р Станка Хаджиколева и Мария Борисова
|
11. |
Валути и валутни сделки
|
за всички
|
доц. д-р Елена Сомова и хон. ас. Светлозар Гледачев
|
12. |
Създаване на видео реклами
|
за всички
|
доц. д-р Станка Хаджиколева и Калин Георгиев
|
13. |
Модели и средства за прогнозиране на явления и събития (на базата на R и Python)
|
За 3 и 4 курс
|
проф. д.м.н. Георги Тотков и докторант Боряна Боева
|
14. |
Сделки и интернет
|
за всички
|
доц. д-р Иван Шотлеков, хон. преп. д-р Владимир Вълев
|
15. |
Live Object Programming and advanced design with Pharo
|
за всички
|
доц. д-р Елена Сомова, Gordana Rakić, University of Novi Sad, Serbia и Stéphane Ducasse, INRIA Lille, France
|
16. |
Бизнес приложения за Интернет с PHP и MySQL
|
за всички
|
проф. д-р Минчо Сандалски
|
17. |
Програмиране в среда Arduino за напреднали
|
за всички
|
доц. д-р Светослав Енков
|