I. Редовно обучение
|
|
|
№
|
Дисциплина
|
Курс / Спец.
|
Преподавател
|
1.
|
Алгебрични и трансцендентни уравнения и неравенства
|
за всички
|
проф. д.м.н. Тодор Желязков
|
2.
|
Приложна алгебра
|
за всички
|
проф. д-р Стоил Миховски
|
3.
|
Различни подходи в геометрията
|
за всички
|
доц. д-р Пенка Рангелова
|
4.
|
Приложение на математиката в икономиката
|
за всички
|
доц. д-р Добринка Грибачева
|
5.
|
Науката в еволюцията на човечеството
|
за всички
|
доц. д-р Кирил Коликов, гл. ас. Йордан Епитропов
|
6.
|
Итерационни методи за корени на полиноми
|
за всички
|
проф. д-р Петко Пройнов, ас. Слав Чолаков
|
7.
|
Теория на неподвижните точки
|
за всички
|
проф. д-р Петко Пройнов
|
8.
|
Метрични пространства
|
за всички
|
доц. д-р Боян Златанов
|
9.
|
Преобразование на Лаплас и приложения
|
за всички
|
доц. д-р Иванка Касандрова, доц. д-р Атанаска Георгиева
|
10.
|
Приложен функционален анализ
|
за всички
|
проф. д.м.н. Степан Костадинов, доц. д-р Андрей Захариев, доц. д-р Атанаска Георгиева
|
11.
|
Векторен анализ
|
за всички
|
доц. д-р Георги Костадинов
|
12.
|
Приложна теория на игрите
|
за всички
|
доц. д-р Андрей Захариев, доц. д-р Атанаска Георгиева
|
13.
|
Математически проблеми в добавена реалност
|
за всички
|
доц. д-р Дойчин Бояджиев, гл. ас. д-р Петър Копанов
|
14.
|
Оптимизационни модели и алгоритми
|
за 3 и 4 курс, спец. МИ и Информатика
|
доц. д-р Дойчин Бояджиев
|
15.
|
Системи уравнения
|
за всички
|
доц. д-р Румяна Маврова
|
16.
|
Програмиране в среда Arduino за напреднали
|
за сп. БИТ, И
|
проф. д.м.н. Георги Тотков, гл. ас. д-р Светослав Енков
|
17.
|
Приложна финансова математика
|
за всички
|
проф. д-р Николай Кюркчиев
|
18.
|
Апроксимации и синтез на антени в програмната среда MATHEMATICA
|
за всички
|
проф. д-р Николай Кюркчиев
|
19.
|
Компютърни презентации с LaTeX
|
за всички
|
доц. д-р Ангел Голев, гл. ас. д-р Кремена Стефанова
|
20.
|
Киберсигурност и устойчив бизнес
|
за 3и 4 курс
|
доц. д-р Евгения Ангелова, гл. ас. д-р Георги Шарков
|
21.
|
Техники за изграждане на „Front End” приложения
|
|
доц. д-р Христо Крушков, ас. Стоян Черешаров
|
22.
|
Системен анализ
|
за всички
|
доц. д-р Димчо Димов
|
23.
|
Графични стандарти: OpenGL
|
за 3,4 к. И
и 4 к. МИ
|
доц. д-р Димчо Димов, гл.ас.д-р Александър Пенев
|
24.
|
Инвестиране и лични финанси
|
за всички
|
проф. д-р Асен Рахнев, хон. ас. Светлозар Гледачев
|
25.
|
Въведение в разработката на игри с UDK (Unreal 3 Game Engine)
|
за всички
|
доц. д-р Христо Крушков, хон. ас. Стефан Ставрев
|
26.
|
РНР за напреднали – 3. част
|
за всички
|
доц. д-р Христо Крушков, Георги Гроздев (управител на фирма „Вискомп“ ЕООД) и Атанас Василев (старши програмист във фирма „Вискомп“ ЕООД)
|
27.
|
Нестандартни задачи за подготовка за математически олимпиади
|
за всички
|
доц. д-р Дойчин Бояджиев, гл. ас. д-р Петър Копанов
|
28. |
JAVA SCRIPT в дълбочина – 3 част |
за всички |
доц. д-р Владимир Шкуртов, хон. ас. Михаил Петров |
29. |
Уеб хостинг технологии - работа с клиенти - 3 част |
за всички |
проф. д-р Асен Рахнев, хон. ас. Владимир Темелков |
IІ.
|
Задочно обучение
|
|
|
№
|
Дисциплина
|
Курс / Спец.
|
Преподавател
|
1.
|
Програмиране в среда Arduino
|
за сп. БИТ и Информатика
|
проф. д.м.н. Георги Тотков, гл. ас. д-р Светослав Енков
|
2.
|
Въведение в биоинформатиката
|
за всички
|
проф. д-р Антон Илиев
|
3.
|
Математически текстообработващи програми
|
за всички
|
доц. д-р Ангел Голев, гл.ас.д-р Кремена Стефанова
|
4.
|
Основи на РНР
|
за всички
|
доц. д-р Елена Сомова, док-т Йордан Енев
|
5.
|
Киберсигурност и устойчив бизнес
|
за 3 и 4 курс
|
доц. д-р Евгения Ангелова, гл. ас. д-р Георги Шарков
|
6.
|
Системен анализ
|
за всички
|
доц. д-р Димчо Димов
|
7.
|
Преобразование на Лаплас и приложения
|
за всички
|
доц. д-р Иванка Касандрова, доц. д-р Атанаска Георгиева
|
8.
|
Приложна теория на игрите
|
за всички
|
доц. д-р Андрей Захариев, доц. д-р Атанаска Георгиева
|
ІІІ
|
Факултативни дисциплини
|
|
|
1.
|
Руски език – ІІІ част (Практикум)
|
за всички
|
гл. ас. Петранка Савова
|